Na turnirima u Nišu i Požarevcu 32 medalje za karatiste „Goše“

Proteklog vikenda karatisti „Goše“ učestvovali su na turnirima u Nišu i Požarevcu, na kojima su osvojili 32 medalje.

Na Međunarodnom turniru „Gran pri Niša“ učestvovalo je 35 klubova sa oko 400 takmičara iz Makedonije, Bugarske i Srbije, a Palančani su imali šest takmičara koji su osvojili su osam medalja: tri zlatne, dve srebrne i tri bronzane.

Zlatne medalje su osvojili poletarci kate ekipno (M. Savić, S. Jevremović i V. Savić), Marko Savić kate D klasa i Dušan Lazović borbe -42 kg.

Srebrne medalje su osvojili Vladimir Savić kate D klasa i Svetislav Jevremović kate E klasa.

Bronzane medalje su osvojili Mateja Stošić borbe -37 kg, Dušan Lazović kate apsolutna kategorija i Sofija Ristić juniorka borbe + 59 kg.

U Požarevcu je održan „Kup Požarevca 2018.“, na kome je učestvovalo 16 klubova sa oko 200 takmičara, uz učešće 24 takmičara KK „Goša“, koji su osvojili medalje: 13 zlatnih, četiri srebrne i sedam bronzanih.

Zlatne medalje su osvojili poletarci kate ekipno (M. Savić, V. Savić S. Jevremović), poletarke kate ekipno (N. Bulajić ,V. Todorović i J. Kovačević), ženske nade kate ekipno (M. Bošković, K. Bošković i B.Pavićević, Svetislav Jevremović kate E klasa, Vanja Todorović kate E klasa, Marija Milić kate E klasa, Nina Radojević kate D klasa, Aleksa Matejić kate D klasa, Stefan Todorović kate D klasa, David Isailović kate E klasa, Katarina Bošković kate C klasa,, Aleksandar Savić borbe +55 kg i Anđela Đorđević borbe + 54 kg.

Srebrne medalje su osvojili Marko Savić kate D klasa, Dušan Milentijević kate D klasa, Bojana Pavićević kate C klasa i Aleksandar Savić kate C klasa.

Bronzane medalje su osvojili Danilo Urošević kate E klasa, Vladimir Savić kate D klasa, Todor Avramović kate E klasa, Tadija Gajić kate E klasa
Isidora Dimić kate E klasa, Mina Bošković kata C klasa i Stefan Todorović kate D klasa.

U generalnom plasmanu karatisti „Goše“ zauzeli su prvo mesto, a za najuspešniju takmičarku u ženskoj konkurenciji proglašena je Vanja Todorović.