ПАЛАНАЧКЕ НОВИНЕ

Први број изашао је 8. децембра 2006. године. Директор и уредник Дејан Црномарковић.

Друштво

ЈЕСЕЊИ КРОС У ОШ „МИЛИЈА РАКИЋ“

У суботу, 21. октобра, одржан је јесењи крос у Основној школи „Милија Ракић“ у Церовцу и подручним одељењима у Мраморцу и у Башину. Овај крос се иначе традиционално организује почетком сваке школске године. Директор школе, Милош Маринковић, каже како је овај крос веома важан за ученике, као и да представља радост за децу која на њему учествују:

– Ове активности мобилишу ученике на здрав живот, трчање, спорт и атлетику. Ово је изузетна манифестација што се тиче деце и њиховог физичког и психичког развоја.

Једна ученица, која је победила у својој категорији,каже да је победа за њу била очекивана, а у добром расположењу били су и остали такмичари, без обзира на пласман који су постигли.

У подручном одељењу Основнешколе ,,Милија Ракић“ у Башину, на школском терену, постављен је саобраћајни полигон,  на коме су у симулираним условима деца имала прилику да вежбају и уче о безбедности у саобраћају и о саобраћајним правилима, заједно са својим учитељима.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *