Паланачки Народни музеј у Београду после 30 година
У Народном музеју у Смедеревској Паланци одржана је конференција за медије на којој су, о раду ове установе културе, и плановима, говорили директор Стеван Мартиновић, историчарка уметности Славенка Чишић Урошевић и кустос Петар Декић.
Обраћање јавности на овај начин је нова пракса у паланачком Народном музеју, и још једна од активности које су током последњих месеци ову установу учиниле знатно присутнијом у јавности и ближом грађанима.
Овом приликом најављени су значајни догађаји, изложба у Дому војске у Београду, која ће бити прво представљање паланачког Музеја у престоници после скоро 30 година, као и изложба слика које су у власништву београдског Дома војске која ће бити одржана у Смедеревској Паланци, о чему ћемо детаљније информисати наредних дана.