Program „Božićna česnica“ u Azanji

Povratkom veronauke u školske klupe 2001. godine u Osnovnoj školi „Radomir Lazić“ u Azanji doneta je odluka da se na Božić organizuje lomljenje božićne česnice za najmlađe učenike.

Od te 2002. godine pa do danas bez prekida se organizuje i prerasta u tradicionalno okupljanje najmlađih učenika, njihovih roditelja, nastavnika i časnih otaca pri Hramu svetih besrebrenika Kozme i Damjana u Azanji.

Svečanom činu lomljenja božićne česnice prigodan program koji pripremaju učenici prvog razreda sa veroučiteljom. Po završetku programa, prvacima će biti podeljeni božićni paketići, dar škole, a najsrećniji među prvacima će u svojoj česnici pronaći zlatnik. Darodavci zlatnika su naizmenično Crkvena opština Azanja, OŠ „Radomir Lazić“, MZ Azanja i MZ Vlaški Do. Ove godine je zlatnik darivala MZ Azanja.

„Božićna česnica“ će ove godine biti organizovana u zgradi parohijskog doma pri Hramu Svetih besrebrenika Kozme i Damjana u Azanji na Božić u 9,30 časova.

 

 

You may also like...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *